Mahrec Sanat Evi

2008 Ekim ayında Mücevher ustası Hraç ARSLANYAN tarafından kurulan Mahrec Sanatevi‘ nin kapısından içeri girdiğimde işte aradığım yer burası demiştim içimden. Evinizde hissedeceğiniz, butik eğitimler veren şirin bir mücevher atölyesi. Kuyum tezgâhlarının ve üzerindeki malzemelerin cazibesi ve tabi sıcacık bir karşılama ile Mahrec ailesinin içinde buldum kendimi. İşte o günden bu güne hayallerimin peşinden koşuyorum aslında. Doğru zamanda doğru yerde olduğum ve senelerini bu sektöre vermiş ustalar ile çalışmış olduğum içinde ayrıca çok şanslı hissediyorum.

tezgah

Kaybolmaya yüz tutmuş ya da sanayileşmeye direnen bir sektörde usta–çırak ilişkisine önem veren ve bu doğrultuda önünüze farklı eğitim alternatifleri sunan bu atölyede, hangi eğitimi almak istiyorsanız usta eğitmenler ile çalışıyorsunuz. Öğrendikleriniz ve yapmak istediğiniz işler ise eğitimleri tamamladıktan sonra sizlere kalıyor.

Ben 256 saatlik Mücevher ve Takı Üretim Atölye Eğitimini tamamlayarak işin mutfağından sonra 176 saatlik Mücevher ve Takı Tasarım Çizim Teknikleri Eğitimini tamamladım. Bir mücevherin tasarlanabilmesi için üretilebilir olup olmadığını bilmek benim için birinci öncelikti. Ve şimdi ne kadar doğru bir karar verdiğimi daha iyi anlıyorum. Öncelikle bir takının ya da mücevherin nasıl yapıldığını ve  bu işin mantığını öğrenmek her zaman işinize yarayacaktır.

Mahrec‘te alabileceğiniz ve kendi tarzınızı bulabileceğiniz diğer eğitimleri kısa başlıklar halinde bilgilerinize sunuyorum. Tabi ki daha detaylı bilgi için www.mahrecsanatevi.com adresine bir göz atmanızı öneririm.

Perakende Vitrin Kuyumculuğu Eğitimi

Mücevher ve Takıda Mum Model Yapım Eğitimi

Mücevher ve Takıda Mıhlama Eğitimi

Takıda Çağdaş Sanat Contemporary Art

Bilgisayar Destekli Tasarım Eğitimi

Uygulamalı Mine Eğitimi

Her işte olduğu gibi emek ve sabır isteyen bir süreç sizi bekliyor olacak ama bir yerden başlamanız gerektiğini düşünüyorsanız şimdi harekete geçmenin tam zamanı.