Benim Hikayem

Kapalıçarşı’nın her biri başka bir dünyaya açılan sokaklarında dolaştığım zamanlardan, kim bilir belki de çocukluktan kalma bir bağımlılık benimki. İnsanın ruhuna iyi gelen , kalabalığın içinde dolaşırken bile sizi alıp başka yerlere götüren büyülü bir dünya. Havasını soluduğunuz zaman tekrar tekrar içinize çekmek isteyeceğiniz kadar baş döndürücü.

Benim Kapalıçarşıdaki bu heyecan verici yolculuğum 2009 senesinde  Mahreç Sanat Evi’nin hayatıma girmesi ile bambaşka bir boyut kazandı.Takı tasarım ve mücevher dünyasının kapısından içeriye böylelikle ilk adımı atmış oldum.

2008 yılında kuyumculuk sanatını yaşatmayı hedefleyerek kurulan, ikinci eviniz gibi hissedeceğiniz bu atölyede , birbirinden değerli Sadekar ustaları ile çalışma fırsatını yakaladım. Öncelikle  işin mutfağından başlamanın, tezgahın tozunu yutmanın tasarım yaparken en büyük gereklilik olduğunu düşünerek Sadekarlık eğitimini tamamladım.  Sonrasında Tuba Atman ile Mücevher ve Takı tasarım çizim programını bitirdim.

Günümüz teknolojisine uyum sağlayabilmek için ayrıca  Tuba Atman ile çalışarak  Bilgisayar destekli mücevher çizim derslerine devam ettim.

Profesyonel iş hayatımın dışında , evimde kurduğum atölyemde üretmeye ve tasarlamaya devam ediyorum.  Tezgaha oturup çalışmaya başladığımda içime dolan huzur ve hissettiğim mutluluk kelimelerle ifade edilemeyecek kadar derin.

Bu siteyi hazırlama amacım hem ürettiklerimi paylaşmak hem de  yaşadığım süreçleri anlatıp tecrübelerimi sizlere aktarmak. Elimden geldiğince tasarım ile ilgili kaynakları, eğitim alınacak atölyeleri , yaşayan birbirinden değerli ustaları, nerede ne var paylaşmaya çalışacağım.

Ben kendi hayalimin gerçeğe dönüşmesinin mutluluğu içindeyim.

Bu paylaşımların sizlere de ilham ve cesaret vermesi dileğiyle …